Червени картони и загуба за Германея на старта на първенството на В-група Германея  Сапарева баня загуби тежко на собствения си стадион от Миньор Пк на старта на първенството на В-Югозападна футболна група. Момчетата на старши треньора Борис Кръстев отстъпиха с 0:4 на гостите от Перник. Успеха на Миньор е закономерен с оглед показаното на терена. Гостите доминираха почти през цялото време и показаха, че са с класа над своя опонент. Резултата откри Младен Стоев в 24-та минута. В 36-та минута Мирослав Тодоров покачи на 2:0 за Миньор, като при попадението домакините имаха претенции за неотсъдена засада. Това доведе и до сблъсък между Цанко Томов от Германея и Виктор Софрониев от Миньор, като и двамата получиха червени картони. В 57-та минута Младен Стоев вкара уникален гол от около 60-метра ,след като прахвърли вратаря Евгени Сп асов. Крайният резултат оформи Киров в 74-та минута.