Марек с поредна загуба, този път като гост на Локомотив Пд. Петков с червен картон Трета поредна загуба записа отбора на Марек. В мач от 16-ят кръг на А–футболна група дупничани отстъпиха като гости на Локомотив Пд с 0:1. Още от самото начало домакините започнаха по-активно срещата и се настаниха в половината на Марек, без обаче да застрашат  сериозно врататата на дупничани. Локомотив се отчете с няколко мелета пред Цветковски, който започна като титуляр за сметка на Михайлов. За първите 45-минути. Марек разчиташе на епизодични котраатаки. След почивката отново „смърфовете“ започнаха по-агресивно. В 56-та минута след поредната добра атака за Локо Пд, Бирсент Карагерен пропусна най-чистото положение за своя тим до този момент, след като уцели гредата. Домакините продължиха да изсипват топки в наказателното поле на Марек, но защитата на дупничани се справяше със задачите си. В 67-та минута бе първия точен удар в полза на Марек в очертанията на вратата на Локо Пд, като Еньо Кръстовчев насочи топката, но Александър Витанов спаси. При ответната атака в 68-та минута Мартин Камбуров получи топката на стрелкова позиция и отбеляза с техничен удар за 1:0. В 75-та минута Марек остана с човек по-малко, след като само в рамките на две минути Димитър Петков получи два жълти картона. В 87-та минута четирима футболисти на Локомотив Пд останаха сами срещу вратаря на Марек, но Бранимир Костадинов обаче реши да шутира и топката попадна в тялото на Цветковски. След загубата Марек продължава да има 12 точки в актива си, докато Локомотив вече е с 16.