Ясен е съперникът на Марек Юнион-Ивкони на полуфинала на Суперлигата. Вижте програмата за срещите След като Марек Юнион-Ивкони отстраниха Пирин Разлог с 2:0 победи в четвъртфиналните плейофи, дупничани днес разбраха и съперника си за полуфинала. Мъжкият отбор на Монтана победи като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:15, 25:18) в третия решителен мач между двата тима от четвъртфиналните плейофи на Суперлигата, игран в местната зала Огоста. Така волейболистите от Северозападна България спечелиха плейофната серия с общ резултат 2:1 победи и се класираха за полуфиналите на първенството. В тази фаза отборът на Монтана ще срещне шампиона Марек Юнион Ивкони, като се играе до три победи от пет мача, а Монтана има предимство в домакинствата.