Девета поредна победа и Марек Сеграте е вече трети в Италия Марек Сеграте продължава с победите в Италия. Българския и дупнишки тим записа 9-ти пореден успех, като в мач от 26-ят кръг на Seconda Categoria GIRONE победи с 3:0 7-ят в таблицата Пелоритана . От началото на годината Марек няма загуба и вече е трети в класирането. Днес пред собствена публика момчетата на старши треньора Асен Арсов, отново демонстрираха превъзходството си и стигнаха до успеха.След нулево първо полувреме, в което играчите на Марек не създадоха голови положения, през втората част отбора се развихри и вкара три гола. В 65-та минута Лъчезар Георгиев проби в наказателното поле и с премерен удар откри резултата. В 75-та минута Роби Атанасов напредна добре подаде към Симоне Суфри, който покачи на 2:0. Пет минути по-късно италианеца фиксира и крайното 3:0, след като получи извеждащо подаване от близо 30 метра. Третият гол предизвика истинска еуфория сред балгарската агитка, която бе около 300 души. Прекият съперник на Марек за третото място Спортинг, загуби като домакин от втория Лискате с 0:1. Така вече Марек заема третата позиция с точка пред Спортинг.